NICI:
Nici liftingujące nowej generacji First Lift służą do rewitalizacji, poprawy struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także biustu, pośladków i brzucha.
Nici PDO First Lift dają naturalny, odmłodzony efekt wyglądu skóry. PDO oznacza polidioksanon, materiał z którego wykonana jest nić. Polidioksanon utrzymuje się w skórze do ośmiu miesięcy, a efekt w skórze do około dwóch lat.
Nici są dostępne w różnej długości – dostosowane do różnych okolic ciała. Te krótsze idealnie sprawdzają się wokół oczu jako alternatywa dla botoksu – efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie wpływamy na działanie mięśni mimicznych, a jedynie osłabiamy ich działanie, mięśnie są zrelaksowane, a co za tym idzie, rysy twarzy wygładzają się. Dzięki dłuższym niciom PDO np. Screw można otrzymać efekt delikatnego liftingu okolicy żuchwy czy obwisłych policzków.
WSKAZANIA:
TWARZ:
CIAŁO:
Technika zabiegu nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną.
Skóra przed zabiegiem jest znieczulana specjalnym kremem lub iniekcjami ze środkiem znieczulającym. Po zaimplantowaniu, po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu i trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie.
Cały zabieg trwa około 30 minut.
PRZYGOTOWANIE PACJENTA DO ZABIEGU
Zalecenia dotyczą przede wszystkim ochrony pacjenta przed późniejszymi następstwami zabiegu pod postacią zwiększonego krwawienia czy krwiaków podskórnych. Dlatego przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków o działaniu przeciwkrzepliwym jak np. aspiryna, nie powinno się spożywać alkoholu (unikać w dniu zabiegu ale i dzień przed, i dzień po) ze względu na jego działanie rozszerzające naczynia i możliwość ich pękania.
Nie zaleca się przeprowadzania zabiegu podczas miesiączki!
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Dla utrzymania pełnego efektu zalecane jest powtarzanie zabiegu co około 2 lata.
Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W kolejnym etapie wykorzystywane są biomedyczne właściwości polidioksanonu. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy, czyli stymulacji produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są długotrwałe -utrzymują się średnio do 18 -24miesięcy, a po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach. Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny i kwasu hialuronowego, skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu. Proces starzenia oczywiście zachodzi nadal, ale wolniej.
Po iniekcji nici możliwe są zasinienia, łatwe do ukrycia pod makijażem.