Kontakt

tel: 605 102 132
mail: michal.dabrowski@estheticzone.pl
---
ANAMEDICA
Al. Wilanowska 368c lok U4
02-685 Warszawa
---
AMEDICA
ul. Główna 104
05-806 Granica k/Pruszkowa

NICI PDO- FIRST LIFT BARB 4D

Rozpuszczalne nici First Lift z polidioksanonu służą do odmładzania twarzy i ciała metodą liftingu. Korzyści z takich zabiegów są długotrwałe, a efekty natychmiastowe.

First Lift Barb 4D to nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków, które są gęsto rozłożone dookoła nitki w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach(4D). Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu. Długości nici są różne i lekarz dobiera je odpowiednio do potrzeb danego pacjenta

WSKAZANIA:

Nici First Lift Barb 4D polecane są pacjentom od 30-go roku życia.

Wskazanie do zabiegu stanowi utrata jędrności i napięcia skóry, zmiana owalu twarzy.

  • lifting podbródka,
  • lifting brwi,
  • zmiany konturu linii policzków i żuchwy (tzw.chomiki)
PRZEBIEG ZABIEGU

Technika zabiegu nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub   kaniuli z trokarem w tkankę podskórną.

Skóra przed zabiegiem jest znieczulana specjalnym kremem lub iniekcjami ze środkiem znieczulającym. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny.


PRZYGOTOWANIE PACJENTA DO ZABIEGU

Zalecenia dotyczą przede wszystkim ochrony pacjenta przed późniejszymi następstwami zabiegu pod postacią zwiększonego krwawienia czy krwiaków podskórnych. Dlatego przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków o działaniu przeciwkrzepliwym jak np. aspiryna, nie powinno się spożywać alkoholu (unikać w dniu zabiegu ale i dzień przed, i dzień po) ze względu na jego działanie rozszerzające naczynia i możliwość ich pękania.

Nie zaleca się przeprowadzania zabiegu podczas miesiączki!


POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Dla utrzymania pełnego efektu zalecane jest powtarzanie zabiegu co około 2 lata

UTRZYMYWANIE SIĘ EFEKTU

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W kolejnym etapie wykorzystywane są biomedyczne właściwości polidioksanonu. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy, czyli stymulacji produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są długotrwałe -utrzymują się średnio do 18 -24miesięcy, a po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach. Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny i kwasu hialuronowego, skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu. Proces starzenia oczywiście zachodzi nadal, ale wolniej.

SKUTKI UBOCZNE

Po iniekcji nici możliwe są zasinienia, łatwe do ukrycia pod makijażem.

Nici First Lift Barb 4D posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE i mogą być stosowane na terenie całej Unii Europejskiej. Dla osiągnięcia optymalnych efektów, zaleca się łączenie zabiegów First Lift Barb 4D z innymi metodami odmładzania, np. wypełniaczami. Nici liftingujące i zabiegi wolumetryczne to zabiegi dopełniające się. Komplementarne zastosowanie kilku takich zabiegów znacznie zwiększa efekt. Zdaniem wielu lekarzy specjalistów zabiegi nićmi PDO First Lift to najlepsza alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego z uwagi na minimalną inwazyjność i brak skutków ubocznych oraz długotrwałe efekty estetyczne.

Tekst na podstawie materiałów CROMA-PHARMA Sp. z o.o.

SPRAWDŹ CENĘ ZABIEGU
ez
W przypadku pytań wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń na nr 605-102-132 i umów się na konsultację do lekarza.