Metoda lipolizy iniekcyjnej to alternatywa dla chirurgicznej lipolizy w miejscach gdzie trudno jest się jej pozbyć za pomocą diety czy aktywności fizycznej.
Polega na trwałym likwidowaniu tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała za pomocą wstrzyknięcia odpowiednich substancji.
Zabieg jest mało inwazyjny, w pełni kontrolowany i bardzo bezpieczny.
WSKAZANIA:
Zabieg wykonuje lekarz, jest dość szybki i trwa ok. 10 -15min.
Technika wprowadzania Aqualyx – technika intralipopterapii – jest najbardziej bezpiecznym i zupełnie bezbolesnym sposobem przeprowadzenia zabiegu. Polega ona na nastrzykiwaniu miejsca z tkanką tłuszczową za pomocą cienkiej igły . Następnie podana substancja powoduje stan zapalny i rozpad adypocytów(komórek tłuszczowych). Resztki rozpadu w tym tłuszcz przechodzą do krwi, z którą są transportowane do wątroby, a następnie po zmetabolizowaniu wydalane z organizmu.
PRZYGOTOWANIE PACJENTA DO ZABIEGU
Procedura zabiegu jest bezpieczna i nie wymaga przygotowania pacjenta w domu.
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
W celu osiągnięcia lepszego efektu lipolizy, jako uzupełnienie terapii, zalecamy zastosowanie masażu limfatycznego-endermogie, aby uruchomić i usunąć z komórek „tłuszcz” oraz ułatwić jego transport przez naczynia chłonne. W okresie terapii zaleca się również dietę nisko tłuszczową.
Efekt lipolizy to zniszczenie komórek tłuszczowych w miejscu podania preparatu. Ilość utraconych centymetrów związana jest z ilością przeprowadzonych zabiegów i nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej zwykle wystarczy od 2 do 3 zabiegów. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być zdecydowanie większa. Odstępy między zabiegami powinny wynosić 3-4 tygodnie.
Efekty są całkowicie trwałe.
Po zabiegu , w miejscu wstrzyknięcia preparatu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. Czasami mogą towarzyszyć zasinienia po nakłuciach igłą, a także ból wywołany stanem zapalnym. Miejsce poddane zabiegowi staje się wrażliwsze na dotyk lub ucisk, może również wystąpić niewielki świąd skóry. Taka reakcja utrzymuje się zazwyczaj do kilku dni po zabiegu. Dolegliwości możemy zmniejszyć zażywając leki antyhistaminowe i tradycyjne środki przeciwbólowe.