Kontakt

tel: 605 102 132
mail: michal.dabrowski@estheticzone.pl
---
ANAMEDICA
Al. Wilanowska 368c lok U4
02-685 Warszawa
---
AMEDICA
ul. Główna 104
05-806 Granica k/Pruszkowa

LASEROWE LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to schorzenie istotnie ograniczające komfort życia kobiet. Dochodzi do niego wskutek osłabienia mięśniówki dna macicy lub rozciągnięcia pochwy ze zmianą kąta nachylenia cewki moczowej. Problem dotyczy pacjentek po porodzie, po menopauzie, otyłych czy prowadzących siedzący tryb życia. Głównym objawem tej dolegliwości jest mimowolny wyciek moczu z cewki moczowej w sytuacjach podwyższonego ciśnienia wewnątrzbrzusznego np.: przy kaszlu, przy kichaniu, przy kucaniu, przy zwiększonym wysiłku fizycznym, a nawet śmiechu.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu u kobiet  występuje bardzo często i wzrasta z wiekiem-  wymaga leczenia. Nie leczone nasila objawy. Leczenie zwykle rozpoczyna się od metod zachowawczych- ćwiczenie mięśni dna miednicy, farmakoterapia, zmniejszenie masy ciała, niektóre formy elektrostymulacji. Jeżeli powyższe zawodzą wdraża się leczenie laserowe bądź operacyjne.

Metoda laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu polega na przywróceniu sprężystości i napięcia rozciągniętym mięśniom i tkankom otaczającym cewkę moczową- wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłową funkcjonalność.

WSKAZANIA:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu – niewielkiego i umiarkowanego stopnia
PRZECIWWSKAZANIA
  • choroba nowotworowa
  • aktywne infekcje dróg moczowych i rodnych
  • cukrzyca
  • miesiączka
PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu wykonywany jest za pomocą lasera frakcyjnego. Zastosowanie tej nowej wysokospecjalistycznej technologii jest zdobyczą medycyny sprzed dosłownie kilku ostatnich lat. W wyniku naświetlenia śluzówki przedniej ściany pochwy promieniem lasera dochodzi do fototermicznego zwiększenia napięcia tkanek. Dochodzi do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych przez co tkanki stają się bardziej elastyczne i napięte, dochodzi do ich obkurczenia i w efekcie do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej co przywraca prawidłową funkcjonalność cewki.

Zabieg nie wymaga znieczulenia-jest bezbolesny. Lekarz wprowadza specjalną końcówkę lasera do pochwy i powoli ją wysuwa dokonując w tym czasie naświetlenia laserem. Cała procedura trwa około 30min.


PRZYGOTOWANIE PACJENTA DO ZABIEGU

Należy dokonać badania pod kątem ewentualnej infekcji pochwy i zgłosić się po jej wyleczeniu. Należy również dostarczyć aktualną cytologię i USG narządów rodnych.


POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych czynności. Ze względu na toczący się proces gojenia należy stosować wkładki higieniczne oraz zachować wstrzemięźliwość seksualną przez 1-2 tygodnie, nie zaleca się podnoszenia ciężarów, wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli.  Zaleca się ćwiczenia mięśni Kegla, które stosowane długo i regularnie wydłużają utrzymywanie się efektu.

UTRZYMYWANIE SIĘ EFEKTU

Rezultat osiągany po 1 zabiegu jest zależny od stanu wyjściowego u pacjentki- dlatego ich ilość dostosowywana jest indywidualnie. Zwykle wystarczy 1 zabieg jednak w przypadku niewystraczającego efektu –należy powtórzyć go po 4 tygodniowej przerwie.

Na wieloletnie utrzymywanie efektu mają wpływ takie czynniki jak wiek, kolejne porody, stosowanie hormonalnej terapii zastępczej w okresie menopauzalnym czy indywidualne predyspozycje pacjentki.

SPRAWDŹ CENĘ ZABIEGU
ez
W przypadku pytań wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń na nr 605-102-132 i umów się na konsultację do lekarza.