Kontakt

tel: 605 102 132
mail: michal.dabrowski@estheticzone.pl
---
ANAMEDICA
Al. Wilanowska 368c lok U4
02-685 Warszawa
---
AMEDICA
ul. Główna 104
05-806 Granica k/Pruszkowa

LASEROWA REWITALIZACJA
I OBKURCZENIE POCHWY

Zabieg jest przeznaczony dla kobiet, które wymagają obkurczenia, regeneracji i odmłodzenia okolic intymnych, a jednocześnie pragną skorzystać z terapii mniej inwazyjnej niż chirurgiczna. Zmiany w narządach płciowych jakie wywołują wielokrotne ciąże i porody doprowadzają do rozciągnięcia tkanek i osłabienia mięśni. Często powyższym schorzeniom towarzyszy suchość i wygładzenie śluzówki pochwy. Problem ten dotyczy zarówno kobiet w wieku rozrodczym jak i po menopauzie.

Podczas wizyt u lekarza pacjentki najczęściej skarżą się na luźność pochwy, jej suchość, brak satysfakcji seksualnej, spadek libido, ból podczas współżycia.

Dlaczego polecam ten sposób leczenia? Zabieg jest nieinwazyjny, a przez to bezpieczny i nie wymaga długiej rekonwalescencji jednocześnie zapewnia kobiecie szybki wzrost komfortu życia i współżycia płciowego.

WSKAZANIA:

  • zespół rozluźnienia pochwy- spadek napięcia i rozluźnienie pochwy
  • zaburzenia współżycia seksualnego- brak lub trudności w osiągnięciu satysfakcji seksualnej, ból podczas współżycia
PRZECIWWSKAZANIA
  • choroba nowotworowa
  • aktywne infekcje pochwy
  • cukrzyca
  • miesiączka
PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg laserowego obkurczenia pochwy wykonywany jest za pomocą lasera frakcyjnego. Zastosowanie tej nowej wysokospecjalistycznej technologii jest zdobyczą medycyny sprzed dosłownie kilku ostatnich lat. W wyniku naświetlenia śluzówki promieniem lasera dochodzi do fototermicznego zwiększenia napięcia tkanek. Dochodzi do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych przez co błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta. Stymulacja produkcji glikogenu wyraźnie zwiększa nawilżenie pochwy.

Zabieg nie wymaga znieczulenia. Lekarz wprowadza końcówkę lasera do pochwy i powoli ją wysuwa dokonując w tym czasie naświetlenia laserem. Cała procedura trwa około 30min. Jest to znakomita alternatywa dla chirurgicznego zabiegu plastyki pochwy, który nie dość, że jest inwazyjny, wymaga znieczulenia i długiej rekonwalescencji- nie ma działania regenerującego śluzówki.

 


PRZYGOTOWANIE PACJENTA DO ZABIEGU

Należy dokonać badania pod kątem ewentualnej infekcji pochwy i zgłosić się po jej wyleczeniu. Należy również dostarczyć aktualną cytologię i USG narządów rodnych.


POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych czynności. Ze względu na toczący się proces gojenia należy stosować wkładki higieniczne oraz zachować wstrzemięźliwość seksualną przez 1-2 tygodnie, nie zaleca się podnoszenia ciężarów, wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli.  Zaleca się ćwiczenia mięśni Kegla, które stosowane długo i regularnie wydłużają utrzymywanie się efektu.

UTRZYMYWANIE SIĘ EFEKTU

W efekcie zwiększenia elastyczności i napięcia tkanek dochodzi do obkurczenia ścian pochwy. Ale  poza tym laser powoduje rewitalizację śluzówki. Pacjentki, które do tej pory skarżyły się na świąd, suchość oraz infekcje odczuwają znaczną poprawę. Wpływa to na polepszenie jakości życia codziennego oraz seksualnego. Znacząco wzrastają doznania seksualne.

 

Rezultat osiągany po 1 zabiegu jest zależny od stanu wyjściowego u pacjentki- dlatego ich ilość dostosowywana jest indywidualnie. Zwykle wystarczy 1 zabieg jednak w przypadku niewystraczającego efektu –należy powtórzyć go po 4 tygodniowej przerwie.

Na wieloletnie utrzymywanie efektu mają wpływ takie czynniki jak wiek, kolejne porody, stosowanie hormonalnej terapii zastępczej w okresie menopauzalnym czy indywidualne predyspozycje pacjentki.

SPRAWDŹ CENĘ ZABIEGU
ez
W przypadku pytań wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń na nr 605-102-132 i umów się na konsultację do lekarza.