Kontakt

tel: 605 102 132
mail: michal.dabrowski@estheticzone.pl
---
ANAMEDICA
Al. Wilanowska 368c lok U4
02-685 Warszawa
---
AMEDICA
ul. Główna 104
05-806 Granica k/Pruszkowa

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy (podobnie jak kolagen) jest istotnym elementem skóry, który w dużym stopniu przyczynia się do zachowania jej elastyczności. Proces starzenia i szkodliwy wpływ otoczenia powodują utratę tych składników. Konsekwencją tego jest zwiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Zabieg z kwasem hialuronowym pozwala na poprawę konturu ust, zwiększa ich objętość oraz redukuje zmarszczki znajdujące się koło ust.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Powiększenie ust kwasem hialuronowym to zabieg dedykowany kobietom, które nie są zadowolone z wyglądu wargi dolnej lub górnej. Zabieg ten pozwala na wymodelowanie i korektę linii ust, poprawę ich kształtu, usunięcie zbytniej dysproporcji warg. Warto pamiętać o tym, że naturalnie wyglądające wargi różnią się od siebie wielkością. Próby osiągnięcia tej samej wielkości obu warg sprawią, że usta będą wyglądać nienaturalnie. Z zabiegów z kwasem hialuronowym mogą skorzystać również osoby, którym zależy na cofnięciu zmian związanych z procesem starzenia się ust, takich jak mniejsze napięcie skóry, opadanie kącików ust, pojawianie się zmarszczek i zdecydowany zanik czerwieni wargowej. Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego nawilża usta, wypełnia je i nadaje im zmysłowy wygląd.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem powiększania ust kwasem hialuronowym należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu, takich jak ciąża i okres karmienia piersią, infekcje, opryszczka, nowotwory oraz choroby autoimmunologiczne. Sam zabieg trwa około 30 minut i jest przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym. Wypełniacz wprowadzany jest w skórę właściwą ust za pomocą igły. Po aplikacji lekarz masuje usta, rozprowadzając preparat i nadając im odpowiedni kształt. Po zabiegu może pojawić się opuchlizna lub siniaki, które znikają po kilku dniach. Efekt zabiegu z kwasem hialuronowym widoczny jest po paru dniach, kiedy preparat rozłoży się równomiernie. Podczas jednego zabiegu wprowadzana jest niewielka ilość kwasu hialuronowego, dlatego większe korekty konturu ust wymagają wykonania kilku zabiegów. Skóra między zabiegami w naturalny sposób rozciąga się oraz regeneruje. Takie niewielkie aplikacje oraz okresy regeneracji między zabiegami sprawiają, że powiększone usta będą miały naturalny wygląd. Efekty zabiegu utrzymają się przez koło 6 miesięcy – w zależności od indywidualnych uwarunkowań skóry oraz tego, jaki styl życia prowadzimy.