Kontakt

tel: 605 102 132
mail: michal.dabrowski@estheticzone.pl
---
ANAMEDICA
Al. Wilanowska 368c lok U4
02-685 Warszawa
---
AMEDICA
ul. Główna 104
05-806 Granica k/Pruszkowa

Modelowanie twarzy bez skalpela

Mezoterapia

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możemy ujędrnić, wygładzić oraz poprawić jakość skóry. Zaliczamy do nich zabiegi inwazyjne – chirurgiczne oraz małoinwazyjne. Poniżej omawiamy kilka zabiegów z grupy małoinwazyjnych, które pomagają poprawiać niedoskonałości twarzy oraz przeciwdziałać efektom starzenia.

Botox, Azzalure (toksyna botulinowa)

Toksyna botulinowa to lek, który stosuje się w medycynie od wielu lat w urologii, neurologii, stomatologii oraz w medycynie estetycznej. W medycynie estetycznej stosowana jest najczęściej do redukcji zmarszczek oraz leczenia bruksizmu (zgrzytanie zębami). Kuracja polega na podaniu odpowiedniej dawki leku w określoną okolicę, co wywołuje odwracalne zmniejszenie kurczliwości konkretnych mięśni, które znajdują się tuż pod skórą. Intensywna kurczliwość mięśni wywołuje zmarszczki w określonych okolicach twarzy. Dzięki temu, że lek działa tylko w obrębie tych mięśni, do których został wprowadzony, zostaje zachowana naturalna mimika twarzy, natomiast zmarszczki znikają lub zostają zredukowane. Zabieg jest bezpieczny pod warunkiem, że wykonuje go osoba posiadająca znajomość anatomii człowieka, ponieważ wyłączenie z działania niewłaściwych mięśni może spowodować poważne konsekwencje. Pacjentki bardzo lubią ten zabieg, ponieważ trwa dość krótko, jego efekty widoczne są już po około 7 – 10 dniach i utrzymują się około 4 – 6 miesięcy.

Wolumetria

Wolumetria twarzy to odbudowa objętości w miejscach ubytku masy tkankowej. Wraz z wiekiem nasza tkanka tłuszczowa znajdująca się w określonych okolicach twarzy ulega zanikowi. Jednocześnie kości czaszki zmieniają swój kształt – np. nos, broda, kości jarzmowe – zmienia się tzw. owal twarzy. Obserwujemy pogłębienie fałdów nosowo-wargowych, opadanie policzków, pojawiają się zmarszczki marionetki, górna warga ulega spłaszczeniu i zmniejsza się objętość ust. Mamy jednak możliwość odbudowy objętości tkanek. Świetnym materiałem stosowanym w wolumetrii jest kwas hialuronowy, który pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz zredukować zmarszczki. Kwas hialuronowy jest to substancja naturalnie występująca w skórze u człowieka, ale stosowane preparaty są obcego pochodzenia, dlatego dla bezpieczeństwa zabiegu bardzo istotna jest wysoka jakość i oczyszczenie kwasu hialuronowego z obcych białek. Podanie kwasu hialuronowego o odpowiednim usieciowaniu, wysokiej jakości i we właściwy sposób, z odpowiednią znajomością anatomii człowieka, jest zabiegiem bezpiecznym. Efekty wolumetrii to widocznie wygładzona twarz, usunięte zmarszczki oraz poprawa konturu twarzy, nosa i ust – zmiany zauważalne są od razu po zabiegu.

Mezoterapia

Zabieg mezoterapii polega na wprowadzeniu substancji do skóry. Najczęściej wykonuje się zabiegi mezoterapii cienkoigłowej, podczas których substancja jest wprowadzana do skóry poprzez wielokrotne iniekcje śródskórne. W zależności od potrzeb pacjenta do skóry możemy wprowadzać różne substancje: aminokwasy, witaminy, osocze bogatopłytkowe czy nieusieciowany kwas hialuronowy, którego zadaniem jest silne nawilżenie skóry. Nieusieciowany kwas hialuronowy ma ogromne właściwości higroskopijne, tj. wiązania wody. Dzięki czemu już po 2 – 3 dniach od podania daje efekt nawilżenia i napięcia skóry. Zabieg jest bezpieczny i daje szybki efekt, jednak trzeba go powtarzać 2 – 3 razy w roku.

Mezotarapia osoczem bogatopłytkowym

W ostatnich latach wysoką popularnością zarówno u pacjentów, jak i u lekarzy cieszy się zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym (PRP – ang. Platelet Rich Plasma). Jest to zabieg z wykorzystaniem substancji pochodzenia autologicznego, czyli taki, w którym wykorzystuje się preparat pobrany bezpośrednio od pacjenta – w tym przypadku jest to krew. Po odpowiedniej obróbce z pobranej krwi uzyskujemy osocze zawierające wielokrotnie wyższe stężenie płytek krwi. Jest to swego rodzaju serum regeneracyjne. Po wstrzyknięciu go w skórę, w naturalny sposób uruchamiany jest proces, którego zadaniem jest stymulacja komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz uruchomienie całej kaskady procesów syntezy kolagenu, naczyniotwórczych i regeneracyjnych. Efektem tego jest redukcja zmarszczek, odnowa, nawilżenie i ogólne odmłodzenie skóry.

Kiedy stosujemy PRP?

Gdy chcemy uzyskać efekt długofalowej regeneracji i odmłodzenia skóry, możemy zastosować osocze bogatopłytkowe w serii 3 – 5 w odstępach co 4 – 6 tygodni lub w terapii skojarzonej:

  • z mikronakłuwaniem skóry np. urządzniem Dermapen® lub podobnym;
  • z fotoodmładzaniem;
  • w ginekologii estetycznej w regeneracji i poprawie funkcjonalności tkanek okolic intymnych.

W terapii skojarzonej efekt stymulacji uzyskany nakłuwaniem czy laserem jest silnie wzmacniany, ponieważ aktywowane do regeneracji komórki nie korzystają tylko z substancji obecnych naturalnie w skórze, ale wykorzystują koncentrat czynników odmładzających, jakim jest PRP, a proces regeneracji jest silniejszy niż naturalnie.

Wszystkie zabiegi powinny być poprzedzone wywiadem lekarskim, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać najbardziej odpowiedni zabieg, który wyeliminuje nasz problem.