Kontakt

tel: 605 102 132
mail: michal.dabrowski@estheticzone.pl
---
ANAMEDICA
Al. Wilanowska 368c lok U4
02-685 Warszawa
---
AMEDICA
ul. Główna 104
05-806 Granica k/Pruszkowa

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Redukcja cellulitu

Cellulit to problem wielu współczesnych kobiet. Występuje zarówno u Pań walczących z nadwagą, jak i u szczupłych, regularnie uprawiających sport. Jest to przypadłość, którą trudno wyeliminować domowymi sposobami, dlatego warto korzystać z profesjonalnych zabiegów, które pobudzą metabolizm komórkowy, dotlenią komórki oraz wygładzą skórę.

Etapy rozwoju cellulitu

W pierwszym etapie rozwoju cellulitu powierzchnia skóry jest gładka — zmiany widoczne są, kiedy ujmiemy ją w fałdy. Na tym etapie obrzęk występuje w tkance łącznej. Można także zaobserwować rozpad włókien kolagenowych i elastynowych. Jest to postać cellulitu najłatwiejsza do zwalczenia.

W drugim etapie rozwoju cellulitu możemy dostrzec nierównomiernie ułożoną tkankę tłuszczową. W porównaniu z pierwszym etapem, różnica przy ściśnięciu skóry jest znacznie większa. W fazie drugiej obserwuje się większe uszkodzenia w układzie krwionośnym, a przemieszczające się komórki tkanki tłuszczowej uniemożliwiają prawidłowy przepływ krwi.

W trzecim etapie zmiany są bardzo widoczne, skóra przybiera postać „skórki pomarańczowej”, a przy ucisku pojawia się ból. Typowe dla tej fazy jest powstawanie mikrogrudek.

W czwartym etapie cellulitu każda pozycja ciała uwidacznia grudki i zgrubienia, które rozdzielone są tkanką włóknistą. Temu stadium towarzyszy duży ból pojawiający się o każdej porze dnia i nocy. W tym etapie walka z cellulitem jest czasochłonna.

Redukcja cellulitu

Pierwszym etapem leczenia jest konsultacja lekarska, podczas której określany jest stopień zaawansowania zmian oraz przyczyna ich powstawania. Od etapu rozwoju cellulitu uzależniony jest sposób leczenia.  Lekarze medycyny estetycznej do walki z cellulitem wykorzystują takie metody, jak leczenie farmakologiczne (zmniejszające przepuszczalność naczyń krwionośnych), mezoterapię, leczenie redukujące tkankę tłuszczową (np. lipolizę iniekcyjną), czy zabiegi stymulujące odpływ limfatyczny. Mezoterapia i lipoliza iniekcyjna to terapie polegające na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji nasilających rozpad tłuszczu. U osób z mniejszym cellulitem daje to efekt pełnego wygładzenia powierzchni skóry. W bardziej zaawansowanych przypadkach mezoterapia zmniejsza jego intensywność. Niezależnie jednak od skali problemu można liczyć na bardzo dobry efekt – poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej oraz poprawę naturalnego metabolizmu. Zabiegi wykonuje lekarz specjalista, a ich dobór uzależniony jest od położenia, rozległości i stopnia rozwoju zmian.